Bloczki reklamowe z nadrukiem to świetna alternatywa dla wszelkich gadżetów reklamowych, będąca jednocześnie bardzo praktycznym dodatkiem. Profesjonalne drukarnie oferują szeroki wybór zamawianych bloczków, jak między innymi: modele z dołączonymi do nich długopisami, kolorowymi zakładkami, a nawet kalkulatorami. Wszystko zależy właściwie wyłącznie od inwencji zamawiających.

Projektowanie bloczków reklamowych z nadrukiem

 

Bloczki reklamowe to notesy sygnowane logo danej firmy. Najczęściej są one dostępne w formie samoprzylepnych karteczek lub zespolonych kartek z nadrukiem na każdej z nich. Stanowią one idealny upominek dla kontrahentów, jak i klientów. Aby zaprojektować swój unikalny notes, warto skorzystać w tym celu z ofert profesjonalnych drukarni internetowych, które udostępniają na swoich stronach darmowe kreatory graficzne. W kreatorach tych można zaprojektować własną oprawę notesu oraz umieścić grafikę, jaka będzie widoczna na wszystkich pojedynczych kartkach notesu. Poza tym drukarnie pozwalają również na wybór jednego z gotowych szablonów. Klient może też skorzystać z archiwum zdjęciowego. Tak przygotowany wedle uznania projekt notesu reklamowego z nadrukiem należy następnie zatwierdzić, co sprawi, że zostanie on automatycznie dodany do bazy projektów danej drukarni.

Drukowanie bloczków reklamowych

 

Następnym krokiem jest, oczywiście, wydruk gotowych bloczków. W pierwszej kolejności należy dokonać wyboru odpowiedniego formatu. W przypadku bloczków mogą to być na przykład format A6 lub A5, podczas gdy bardziej klasyczne notesy można zamówić już w formacie A4. Najczęściej dostępne kolory bloczków to przede wszystkim: żółty, biały, niebieski, zielony oraz różowy. Zamówienie trzeba uzupełnić jeszcze o rodzaj papieru, na którym będą drukowane bloczki oraz wybór, czy zadruk ma być jednostronny, czy też nie. W drukarniach internetowych wszystko to można ustalić już na etapie projektowania online. Gdy bloczki są gotowe, drukarnia może dostarczyć je bezpośrednio do firmy.