Technologia gna do przodu. Duża część marketingu opuściła kolorowe strony drukowanych katalogów, które zalegały w wielu firmowych magazynach, a zalęgła się w cyfrowej przestrzeni. Jednak wiele osób odpowiedzialnych za marketing popełnia duży błąd nie doceniając wciąż żywych drukowanych materiałów promocyjnych.

Katalog spiralowany – dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach każda firma posiada swoją stronę internetową. Każdy ma pendrive’a z swoim logo, długopis, kubek, kalendarz. A ile firm posiada wydrukowany katalog z najważniejszymi informacjami związanymi z firmą, produktami i przydatnymi informacjami? Marketing często cierpi na wtórność, a powrót do papieru może być strzałem w dziesiątkę!

Dobrze wydrukowany katalog może klientowi się przydawać w codziennej pracy. Jeśli zamieścimy w nim przydatne informacje być może konstruktorzy będą po niego sięgać i z czystej wygody zdecydują się na kupowanie produkty, o których mają komplet informacji lub mają pewność, że są kompatybilne z ich maszynami.

Dodatkowo, katalog nie jest stroną internetową, którą klient przeczyta (dokładnie bądź nie) a następnie do niej nigdy nie wróci. Jeśli przekażemy klientowi osobiście katalog spiralowany to mamy pewność, że klient chociażby z ciekawości go przekartkuje. Przy wysyłaniu linków nigdy nie mamy pewności czy klient przeglądał a co dopiero czytał naszą stronę.

Co więcej, ze względu na koszty wytworzenia katalogu firma zyskuje wiarygodność. Nie każdy przygotowałby nakład katalogów pracując od niedawna bądź nie mając pewnego produktu.

Czym jest katalog spiralowany?

Tak jak większość katalogów katalogi spiralowane to wysokiej jakości kartki połączone poprzez szereg metalowych pierścieni. W odróżnieniu od pozostałych klejonych i zszywanych katalogów katalog spiralowany możemy bez trudu otworzyć i położyć na stole przed klientem bez obaw, że się zamknie podczas omawiania i prezentowania naszej oferty. Oczywiście katalogi dostępne są w wielu formatach zarówno w pionie jak i poziomie. Najczęściej możemy spotkać katalogi o formatach A4, A5 i A6, ale poza standardowymi formatami zawsze możemy szukać czegoś nowego jeśli istnieje taka potrzeba.