Praca w trybie zdalnym charakteryzuje się całkiem inną specyfiką, niż biurowa. Organizując swoje domowe biuro, warto mieć na uwadze przede wszystkim ergonomię i komfort psychiczny. Na ten drugi bardzo duży wpływ wywiera aranżacja przestrzeni. Jak stworzyć korzystne warunki do pracy w home office?

Druk plakatów, a komfort pracy – co je łączy?

Home office oznacza dużą ilość czasu spędzoną przed ekranem komputera. Nie wpływa to dobrze na wzrok i umysł – jest jednak konieczne. Druk plakatów pozwala podwyższyć komfort pracy i zminimalizować negatywne skutki ekspozycji na światło niebieskie. Z czego to wynika?

Podczas pracy zdalnej ważne jest nie tylko robienie częstych przerw. Warto zastanowić się również nad tym, jak się je wykorzystuje. Takie czynności jak:

  • Spoglądanie w oddalone punkty,
  • Aktywność fizyczna,
  • Przebywanie na świeżym powietrzu,
  • Skupianie wzroku na zielonych elementach,

Pozwalają szybko zregenerować wzrok i odciążyć mózg. Dzięki temu wzrasta jego wydajność.

Druk plakatów opartych o motywy zieleni i natury, i powieszenie ich w pomieszczeniu służbowym pozwala skutecznie odpocząć podczas przerwy od pracy.

Drażni Cię puste miejsce na ścianie? Wydrukuj plakat i ją wypełnij!

Warto wiedzieć, że jeśli przestrzeń spełnia czyjeś wymogi estetyczne, o wiele lepiej się w niej pracuje. Wydrukowanie plakatu, który pokrywa się z gustami danej osoby i wypełnia pustą przestrzeń na ścianie jest świetnym pomysłem.

Druk plakatów nie ogranicza się i nie powinien ograniczać do zaledwie jednej sztuki. Warto w przemyślany sposób wypełnić luki w aranżacji przy pomocy prostych grafik. To rozwiązanie ma wiele zalet.

Po pierwsze – jest tanie, dzięki czemu niskim kosztem można znacznie poprawić warunki pracy. Po drugie – rozmiary plakatów są na tyle zróżnicowane, że bez problemu można je dopasować do każdej przestrzeni. Po trzecie – sam wystrój wnętrza wygląda po prostu lepiej, nawet abstrahując od samego komfortu pracy.

Co trzeba zrobić, aby wypełnić domową przestrzeń atrakcyjnymi grafikami?

Drukowanie plakatów krok po kroku – co warto wiedzieć?

Drukowanie plakatu rozpoczyna się od stworzenia projektu. Musi być on dostosowany do wymogów drukarskich. Te są zazwyczaj podane na stronie ofertowej każdej drukarni. Jeśli tak nie jest – wystarczy skontaktować się telefonicznie i spytać o te wytyczne.

Drugim etapem drukowania plakatu jest sformatowanie go względem wytycznych. Później projekt jest przekazywany komputerowo i nanoszony na papier drukarki z użyciem konkretnej technologii. Często używany jest na przykład sitodruk – nie stanowi to jednak zasady. Popularny jest również cyfrowy druk plakatów. Oba charakteryzują się bardzo wysoką jakością i dużą trwałością.

Wbrew pozorom – estetyka ma znaczenie względem wydajności pracy. Jeśli komuś zależy na optymalnych warunkach w home office, powinien zatroszczyć się nie tylko o ergonomię, ale również odpowiedni wystrój wnętrza. Ten mechanizm jest prosty – każdemu lepiej pracuje się w miejscu, które mu się podoba. Druk plakatów jest tani, szybki i elastyczny. Trudno więc o lepszy sposób na urozmaicenie wystroju domowego biura.