Notesy są jednymi z najczęściej używanych artykułów biurowych. Pomimo niesłabnącej popularności urządzeń elektronicznych, po notes sięga się przy bardzo wielu okazjach, zmuszających do wykonania notatki, czy też sprawdzenia istniejących już zapisów. Ze względu na swoje walory estetyczne i powszechność, notesy mogą być również doskonałym nośnikiem promocyjnym dla firmy.

Co to są katalogi spiralowane?

Katalogi lub notesy spiralowane to specjalnie przygotowane arkusze papieru, które zostają ze sobą połączone za pomocą spirali. Znajduje się ona na jednym z grzbietów notesu i najczęściej wykonana jest ze specjalnego rodzaju drutu lub tworzywa sztucznego. Spirala nie tylko zapewnia większą trwałość notesu, ale ułatwia również przewracanie kartek oraz wertowanie pojedynczych stron. Cechą charakterystyczną katalogów i notesów przygotowanych w ten sposób jest możliwość swobodnego wyrywania zapisanych kartek, bez ryzyka uszkodzenia pozostałych stronic.

Jak wydrukować notesy spiralowane?

Najprostszym i najpopularniejszym sposobem na wyprodukowanie notesów spiralowanych jest powierzenie odpowiedniego zlecenia firmie drukarskiej, która wykonuje swoje usługi za pośrednictwem internetu. Zamówione notesy mogą zostać przygotowane w jednym z dostępnych formatów standardowych, takich jak np. A6 lub A5, dzięki czemu łatwo określić ich zastosowanie. Przygotowane notesy mogą posiadać dodatkową okładkę tylną oraz frontową, a także prostokątne lub zaokrąglone narożniki. Oprócz tego notes lub katalog spiralowany może posiadać transparentną okładkę.

Jak wykorzystać katalogi spiralowane do promocji firmy?

Zarówno środek notesu, jak i okładka mogą zostać zadrukowane dowolną grafiką lub treścią. Produkt odnoszący się bezpośrednio do działalności firmy zachęca do zapoznania się z jej ofertą, a także rozpowszechnia jej wizerunek. Odpowiednio przygotowany projekt sprawia, że katalog spiralowany wygląda profesjonalnie i budzi pozytywne skojarzenia. Najważniejsze znaczenia ma szata graficzna oraz przejrzystość wewnątrz, a także nienaganna estetyka i wysoka jakość perforacji.