Wzrost popularności rozwiązań ekologicznych obecny jest także w segmencie biurowym i reklamowym. Szczególnym powodzeniem cieszą się notesy ekologiczne. Część tylna zazwyczaj wyprodukowana jest niebarwionej tektury, a okładka oraz czyste kartki w środku pochodzą z materiałów uzyskanych w procesie recyklingu. Dodatkową zaletą jest fakt, że wszystkie zastosowane w tego typu notesach elementy plastikowe podlegają biodegradacji.

Jak wykorzystać notesy ekologiczne?

Ekologiczne notesy doskonale nadaję się na prezent, ponieważ charakteryzują się bardzo oryginalnym i nierzadko stylowym wyglądem. Szczególnie polecane są osobom, które mają nawyk częstego zapisywania rozmaitych informacji oraz lubią przedmioty o naturalnej estetyce. Tego typu notesy są nie tylko bardzo praktyczne i funkcjonalne, ale również ich produkcja nie degraduje środowiska naturalnego. Notesy ekologiczne można jednak również wykorzystać w celach reklamowych, na przykład jako gadżet służący do promowania określonej marki czy też produktu. Wykonywane na zamówienie notesy ekologiczne mogą posiadać znaki i barwy charakterystyczne dla określonej firmy.

Gadżety ekologiczne

Notes ekologiczny jest doskonałym upominkiem kreującym bardzo korzystny obraz firmy. Podobnie jest również z innymi gadżetami ekologicznymi, które świetnie sprawdzają się w komplecie. Mogą nawiązywać do aktualnie przeprowadzanej kampanii reklamowej, a także organizowanego w przyszłości lub obecnie branżowego wydarzenia. Gadżety ekologiczne to m.in ołówki pochodzące z recyklingu, torby papierowe z ekologicznym nadrukiem, ekologiczne długopisy reklamowe oraz dziecięce zestawy do rysowania, również pochodzące z recyklingu. Wszystkie te elementy posiadają zbliżoną estetykę, która umacnia ekologiczny wizerunek firmy w oczach klientów. Każdy z gadżetów może zostać dodatkowo ozdobiony logiem firmowym lub rozmaitymi nadrukami z nią utożsamianymi. Mogą one w bardzo dużym stopniu przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności produktów i usług danej firmy na rynku.